22 Mayıs 2020 Cuma

Satır Başı Kitap Kulübü yoğun katılımlı söyleşi düzenledi

Satır Başı Kitap Kulübü her ayın başında kitap değerlendirmesi, her ayın ortasında alanında uzman olan kişilerle yaptıkları söyleşi/seminerlerle toplumun gelişmesine katkı sağlamaya devam ediyor.


Satır Başı Kitap Kulübü yoğun katılımlı söyleşi düzenledi

Satır Başı Kitap Kulübü her ayın başında kitap değerlendirmesi, her ayın ortasında alanında uzman olan kişilerle yaptıkları söyleşi ve seminerlerle toplumun gelişmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Yılın son söyleşisiyle Gölcük Musiki Derneğinin salonunda gerçekleşen etkinlik, kulüp Lideri Dilek Özen’ in açılış konuşması ve kulüple ilgili bilgilendirmesi ile başladı.Söyleşide Aile Dizim Terapisti Filiz Görürtekin , ilk defa duyulan veya bilinen ama öneminin farkında olunmayan Aile Dizimi ile ilgili çok değerli bilgileri katılımcılarla paylaştı. İnteraktif geçen söyleşide uzman, insanın kendisinden, bir bireyin dünyaya gelmesini sağlayan anne babasından, onların anne babasından ve 7 kuşağın bireyin hayatına nasıl etki edebileceğinden bahsetti.

Önemli farkındalıklar yaşandı

Bir bebeğin 0-2 yaş arasında ihtiyacı olan ve alamadığı her ne varsa hayatında hep onu aradığından, kişilerin hayatını etkileyen kişileri, olayları, sorunları öncelikle “kabul” etmesi, ardından “dönüşüm” e izin vermesi gerektiğinden, Aile Dizim Terapisinin hangi noktada çözüm getireceğinden ve daha bir çok konudan bahsedildi. Ardından gruplar halinde dizim demoları gerçekleştirildi. Katılımcılar anneleri, babaları ve onlarla olan bağlarıyla ilgili önemli farkındalık yaşadılar.

Toplumun gelişmesine katkı sağlıyor

Satır Başı Kitap Kulübü her ayın başında kitap değerlendirmesi, her ayın ortasında alanında uzman olan kişilerle yaptıkları söyleşi/seminerlerle toplumun gelişmesine katkı sağlamaya devam ediyor. Satır Başı Kitap Kulübü’ne intagramda @satirbasikitap, Facebookta #satirbasikitap adreslerinden takip edebilir, kulüp lideri Dilek ÖZEN’ e ise Instagram’da @dilekozenceylan, Facebookta #dilekozenceylan adresinden ulaşabilirsiniz.

 

YAZAR: Dilara Akkoyun

Kocaeli Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Barbaros İlkokulu öğrencisi Ahmet Burak Peker il birincisi oldu

Barbaros İlkokulu öğrencisi Ahmet Burak Peker il birincisi oldu

Barbaros İlkokulu öğrencisi Ahmet Burak Peker satranç yarışmasında verdiği başarılı mücadelede rakibini yenerek il birincisi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir