15 Mayıs 2020 Cuma

Ruhi Çavdar, Ünlü ve yönetimine yeni göndermede bulundu

MHP eski il başkanlarından Ruhi Çavdar Ünlü ve yönetimine göndermede bulundu. Çavdar sosyal medya hsabından yaptığı paylaşımlarla tepkisini dile getirdi.


Ruhi Çavdar, Ünlü ve yönetimine yeni göndermede bulundu

MHP’nin eski il başkanlarından Ruhi Çavdar, Ünlü ve yönetimine yeni göndermede bulundu.

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ve parti yönetiminde yer alan İzzet Erdem’in rüşvet iddialarını içeren video olayı neredeyse unutulacak hale geldi ancak MHP’nin eski il başkanlarından Ruhi Çavdar Ünlü, ve yönetimine yeni göndermede bulundu.

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ve İzzet Erdem’in rüşvet iddialarını içeren video Kocaeli gündemine bomba gibi düştü. Uzun bir süre konuşulan olayın yankıları hala sürüyor. Konuyla ilgili partililerden Ünlü’ye çok fazla tepki gelirken bu isimlerden biri de Ruhi Çavdar oldu. Olaydan yaklaşık 2 hafta sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Ünlü’ye göndermede bulunan Çavdar, “Ya izah edin ya da defolup gidin.” notunu düştü.

İstifalar ile tepki verildi

Oldukça konuşulan görüntülerde, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün bir vatandaşın ruhsat işini çözmek için para aldığı ve çözemediği halde parayı geri iade etmediği, ayrıca silah ruhsatı alımına aracılık ederek vatandaşlardan para alındığı iddia edilmişti. Bu gelişme sonrası MHP’den istifa edenler de oldu.

Suçu fetöye attı

Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Doğan Bekiroğlu İl Başkan Yardımcılığı görevinden ve il yönetiminden istifa ettiğini duyurdu. Ardından MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Bozkurt da istifa ettiğini duyurmuştu. Tüm bu gelişmeler yaşanırken MHP İl Başkanı Aydın Ünlü gazetecileri suçlamış ve yapılan işin bir Fetö kumpası olduğunu iddia etmişti. Genel Merkezden gelen yetkililer ise burada yaptıkları incelemeler sonrası hiçbir yöneticinin istifasını istememiş Aydın Ünlü de görevine devam etmişti.

Ruhi Çavdar oldukça öfkeli tepki verdi

Gelinen noktada Ünlü ve İl Sekreteri İzzet Erdem görevlerine devam etse de MHP’de çalkantı devam ediyor. Bazı partililer sosyal medyadan tepkilerini dile getiriyor. MHP’nin Kocaeli’deki önemli isimlerinden, eski il başkanı ve milletvekili adayı Ruhi Çavdar, sosyal medya hesabından zehir zemberek açıklamalar yapıt. Çavdar, “Ya izah edin, ha defolup gidin” “Rezalet, bunu kimse izah edemez” paylaşımları yaptı. Eski İl Başkanı Çavdar’ın, bu sert paylaşımları MHP’de yaşanan kaset olayıyla ilgili olarak paylaştığı yorumları yapıldı.

 

YAZAR: Ömer Yılmaz

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi 2017 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Almanya Başbakanlık Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendini karantina altına aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir