20 Nisan 2020 Pazartesi

Piyalepaşa İlkokulu öğrencisi Ece Sargın Gölcük’ün gururu oldu

İl geneli yapılan satranç turnuvasında mücadele eden Elanur Ece Sargın birinci ile aynı puanı almasına rağmen averajla ikinci olan Elanur Ece Sargın Gölcük’ün gururu oldu.


Piyalepaşa İlkokulu öğrencisi Ece Sargın Gölcük'ün gururu oldu

İl geneli yapılan satranç turnuvasında mücadele eden Elanur Ece Sargın birinci ile aynı puanı almasına rağmen averajla ikinci olan Elanur Ece Sargın Gölcük’ün gururu oldu.

Kocaeli genelinde okullar arasında düzenlenen Satranç Turnuvasına Gölcük Piyalepaşa İlkokulunda 9 yaş kızlar kategorisinde Elanur Ece Sargın katıldı. Birincilikle yarışmayı sürdüren Sargın yaptığı mücadele sonucunda rakibi ile aynı puanda kaldılar. Hakem averajı ile Gölcük Piyalepaşa İlkokulu öğrencisi Elanur Ece Sarkın Kocaeli ikincisi olarak yarışmadan döndü. Elanur Ece Sargın ikincilik madalyasını aldı.

Okula madalya ile dönen Elanur Ece Sargın için program düzenleyen okul müdürü Songül Bayraktar şu açıklamayı yaptı. Müdür Bayraktar; “öncelikle yarışmada üstün başarı gösteren öğrencimiz Elanur Ece Sargın’a gönülden teşekkür ederim. Bize bu güzel bir gururu yaşatan öğrencimiz yarışmada rakibi ile aynı puanda kalması ve averajla ikinci olarak okulumuza döndü. Öğrencimiz bundan sonraki yarışmalara daha iyi bir şekilde hazırlanarak okulumuza il genelinde birinci olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Piyalepaşa İlkokulu, 1964–1965 öğretim yılında eğitime başlamıştır. İki Katlı olarak inşa edilen okul daha sonra 1973–1974 yılında aynı binada ortaokul olarak da eğitim vermeye başlamıştır. 1990–1991 yılından itibaren ilköğretim okulu olarak eğitim-öğretim
hayatına devam etmiştir. 2003–2004 yılında inşa edilen ek bina ile okulumuz 14 derslik daha kazanmış ve 22 derslik ve 5’i anasınıfı olmak üzere toplam 39 şube ile eğitim hayatını sürdürmüştür.

 

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öğretmenler halk oyunları ekibi kurdu

Öğretmenler halk oyunları ekibi kurdu

Ulubatlı Hasan İlkokulu'nda ilk kez yapılan bir uygulamayla, öğretmenlerden oluşan bir halk oyunları ekibi kuruldu.

1 Yorum

  1. 2. Olan öğrenciyi tebrik ederim. Fakat 1. Olan öğrencinin adı haberde hiç geçmemiş.Nasıl tarafsız ve adil gazetecilik haberi bu? Ayrıca hakem averajıyla birinci olan yarışmacı derken bu öğrencinin başarısı sanki biraz küçük görülmüş. Haberi doğru bir şekilde yeniden düzenlemenizi talep ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir