30 Mart 2020 Pazartesi

Nurdan Ağaoğlu 14 bin lira için öldürüldü

Nurdan Ağaoğlu’nun firari katil zanlısı Musavat Yaldız’ın, işlenen vahşi cinayeti en ince ayrıntısına kadar yakalanan arkadaşı Mehmet Tamur’a anlattığı ortaya çıktı.


Nurdan Ağaoğlu 14 bin lira için öldürüldü

Nurdan Ağaoğlu’nun firari katil zanlısı Musavat Yaldız’ın, işlenen vahşi cinayeti en ince ayrıntısına kadar yakalanan arkadaşı Mehmet Tamur’a anlattığı ortaya çıktı.

Kandıra yolu üzerinde vahşi şekilde öldürülerek tarlaya atılan Nuran Dutlu’nun katil zanlılarından biri olan ve cinayeti bildiği öğrenilen Arif Çamur dün sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Çamur adliye çıkışı kalabalık grup tarafından linç edilmek istendi.

Suçlamayı kabul etmedi

Kandıra yolu üzerinde 22 Ocak tarihinde dövülerek öldürülen ve elleri kesik şekilde tarlaya atılan Nuran Dutlu’nun katil zanlısı olarak geçtiğimiz hafta Arif Çamur İzmir’de gözaltına alınmıştı. Diğer katil zanlısı Muhammet Yıldız’ın yanında Dutlu’ya ait kredi kartıyla ayakkabıcıdan alışveriş yapışı güvenlik kameralarına yansımıştı. İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından İzmit’e getirilen Arif Çamur önceki gün Kocaeli Adliyesi’ne getirildi. Cinayet suçlamalarını kabul etmediği öğrenilirken, söz konusu ayakkabıcı da Muhammet Yıldız ile ayakkabı aldıklarını doğruladığı da kaydedildi. Ayrıca Nuran Dutlu’nun öldürüldüğü zaman banka kartında 14 bin TL bulunduğu ve Muhammet Yıldız’ın cinayetten sonra bankaya giderek parayı çektiği öğrenildi.

Detaylı olarak cinayeti anlatmış

Nuran Dutlu cinayetiyle doğrudan ilişkisi bulunduğu önes sürülerek gözaltına alınan Arif Çamur’un vahşi cinayeti bildiği de verdiği ifadeden ortaya çıkıyor. İfadelere göre diğer katil zanlısı Muhammet Yıldız Nuran Dutlu’yu öldürdüğünü hatta kestiği elleri farklı yerlere gömdüğünü de söylemiş. Cinayeti öğrenen Çamur polise gitmek yerine arkadaşının suçunu gizlemeyi seçmiş. İşlenen korkunç cinayetle ilgisinin bulunmadığını, sadece gerçekleri sakladığı öğrenilen Arif Çamur bu ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Linç edilmeye çalışıldı

Yaklaşık 4 saat boyunca adliyede kalan cinayet zanlısı Arif Çamur, tutuklama kararının çıkmasının ardından Kocaeli İl Jandarma ekipleri tarafından Kandıra F Tipi Cezaevi’ne gönderilmek üzere adliyeden çıkarıldı. Bu sırada Arif Çamur’un adliyede olduğunu duyarak adliye önünde toplanan kalabalık grup, zanlı Çamur’a saldırdı. Jandarma tarafından güçlükle uzaklaştırılan vatandaşlar Çamur’a ağır hakaretler etti. Katil zanlısı Arif Çamur güçlükle Jandarma aracına bindirildikten sonra Kandıra F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lokantacılar İzmit’te bir toplantı yaptı

Lokantacılar İzmit’te bir toplantı yaptı

Lokantacılar İzmit’te sektör ile ilgili sıkıntılara yönelik basın toplantı düzenledi. Yapılan açıklamada en büyük sorunun çorba çeşmeleri olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir