16 Nisan 2020 Perşembe

Nafaka için gitti dayak yedi

İzmit’te ayrıldığı eşinin çalıştığı nalbura nafaka istemeye giden bir kadın eşi ve eşinin erkek kardeşi tarafından dövüldüğünü iddia etti.


Nafaka için gitti dayak yedi

İzmit’te ayrıldığı eşinin çalıştığı nalbura nafaka istemeye giden bir kadın eşi ve eşinin erkek kardeşi tarafından dövüldüğünü iddia etti.

Kendisini dövenler hakkında karakolda şikayetçi olan kadın, ‘çocuğumun tedavisi için para istemeye gitmiştim, abi kardeş beni dövdüler’ diyen 3 çocuk annesi kadın tekdit edildiğini belirterek koruma da talep etti.

TEDAVİ MASRAFLARI İÇİN PARA İSTEDİ 
İddialara göre 6 yıl önce boşandığı eşinden yaklaşık 1,5 yıldır nafaka alamadığı için eski eşi S.Ç’nin İzmit Sultan Süleyman Mahallesi’ndeki yapı malzemeleri satışı yapan iş yerine giden 3 çocuk annesi 43 yaşındaki Meltem Ergüder, S.Ç.’ye sıkıntısını anlattı. Maddi durumunun çok kötü olduğunu, ödenmeyen faturalar nedeniyle elektriklerinin kesildiğini ve konuşma güçlüğü olan 6 yaşındaki çocukları İbrahim’in tedavi masrafları için para istedi.
ŞİKAYETÇİ OLDU
S.Ç. ile yüksek sesle tartıştığı sırada S.Ç.’nin kardeşi A.Ç’nin kendisini dakikalarca dövdüğünü ve eski eşi S.Ç.’nin de kendisinin boğazını sıktığını ileri süren Meltem Ergüder, telefonla polisi arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen ekipler tarafından karakola götürülen S.Ç. ve kardeşi A.Ç., Meltem Ergüder’in işyerlerini bastığını söyleyerek kendilerini savunurken, Meltem Ergüder eski eşi ve kardeşi hakkında sikayetçi oldu.
KORUMA İSTEDİ
A.Ç. tarafından tehdit edildiğini ve can güvenliğinin olmadığını belirten Meltem Ergüder devletten koruma da istedi. Ergüç, “Kendim mide kanserine yakalandım, defalarca ameliyat geçirdim. Kendim için bir şey istemiyorum. Cinsiyet kimliği tanıma sorunu çeken ve kekeme olan 6 yaşındaki oğlumun tedavisi için 2 bin TL’yi bile ödeyemez durumdayım. Onun hayatı kurtulsun yeter” dedi.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kocaeli'de mutfak gideri arttı

Kocaeli’de mutfak gideri arttı

Kocaeli'de fakirlik sınırına yakın 4 kişilik bir ailenin dengeli ve ekonomik beslenebilmesi için gerekli mutfak gideri yüzde 0,19 oranında arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir