22 Mayıs 2020 Cuma

Kocaeli’de karate şampiyonası başladı

Kocaeli Kartepe’nin ev sahipliğini yaptığı Türkiye Kulüplerarası Ümit-Genç ve Büyükler Karate Takım Şampiyonası’na  49 ilden, 1784 sporcu katıldı.


Kocaeli´de karate şampiyonası başladı

Kocaeli Kartepe’nin ev sahipliğini yaptığı Türkiye Kulüplerarası Ümit-Genç ve Büyükler Karate Takım Şampiyonası’na  49 ilden, 1784 sporcu katıldı.

Kartepe Türkiye Kulüpleri ve Büyük Cadet Karate Takımı Şampiyonası, 20-22 Aralık 2019 tarihleri ​​arasında Hergeleci Ibrahim Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek. Tatamiye sporcuları genç ve yetişkinlerin acımasız kategori için yarışacaklarını umuyor.

Geniş katılım

Kartepe topluluk salonunda karate takımı şampiyonası için teknik bir yarışma düzenlendi. Kartepe Belediye Başkanı av.m.mustaf Kocaman, Türkiye Karate Derneği Başkanı, Esad Delibaş Kartepe, Dernek temsilcileri ve karate ekiplerine katılan Esad Delibaş Kartepe, Gençlik Refahı ve Spor Direktörü Erol Arut ile bir araya geldi.

Mutlu ve heyecanlı

Toplantıda Kartepe Kocaman Belediye Başkanı şunları söyledi: Kart Ülkemizin ve ilimizin en güzel özelliklerini içeren Kartepe semtimizde böyle bir etkinliğe katılmaktan mutluluk duyuyoruz. Bir sporcu olarak, şampiyonluğun ilçemizde düzenleneceği için mutlu ve heyecanlıyız. Kartepe, bölgedeki en güzel yer. Haritamızda 1784 sporcu yarışacak. Buraya gelen herkese teşekkür ederim. Ondan sonra desteğimizi bırakmayacağız. ”

Dünyada ilkiz

Kartepe Belediye Başkanı, 2020 için Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esad Delihas’a verdiği destek ve desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Gelecek yıllar boyunca hepinize başarılar diliyorum. 2016 yılında dünya sıralamasında ilk sırayı aldık. 2017 yılında yine dünya sıralamasında ilk sırayı aldık. Her gün büyüyoruz. Bugün 387 kulüp, 1784 sporcu ve 49 il var. Buraya destek için gelen herkese teşekkür etmek istiyorum. ”

Farklı yaş grupları

Türkiye ile Büyük Cadets Klüb Şampiyonası Karate Şampiyonası Cadet Takımı Kata 14-17 yaş arası Erkek-Bayan, Cadets Kumite’den 14-15 yaş arası Erkek Kadın, 16-17 yaş arası Genç Erkek-Kadın Kumite Bayan Kata, 16 yaş ve üstü sporcular için yarışacak ve Büyükler Bay ve Bayan Kumite, 18 yaş ve üstü sporcular için yarışacak.

YAZAR: Dilara Akkoyun

Kocaeli Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kavaklı’da 3 kişi bilerek sakatlandı, hükmen yenildi

Kavaklı’da 3 kişi bilerek sakatlandı, hükmen yenildi

Gölcük ekibi sahaya 9 kişi çıktı, 19.dakikaya kadar 3 kişi bilerek sakatlandı, hükmen yenildiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir