14 Nisan 2020 Salı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sempozyum için 2 milyon tl harcadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Şehircilik ve Mutlu Şehir Sempozyumu’na yaklaşık 2 milyon TL harcandığı ortaya çıktı.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sempozyum için 2 milyon tl harcadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Şehircilik ve Mutlu Şehir Sempozyumu’na yaklaşık 2 milyon TL harcandığı ortaya çıktı.

6 milyar 66 milyon lira borcu ile Türkiye’nin en borçlu belediyesi olan AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üç gün süren Şehircilik ve Mutlu Şehir Sempozyumu’na yaklaşık 2 milyon TL harcadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere birçok Akp’li milletvekilinin katıldığı sempozyumun katılımcılarına ipek Hereke halısı, deri çanta ve parçacıklı renkli tabaka ve yüksek yoğunluklu unibody reçine kılıfa sahip, turbo hızlı şarj özelliğine sahip 750 adet power bank hediye edildi, 15 lüks araç kiralandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sempozyum için 2 milyon tl harcadı

İhale sonucu sempozyumdan 2 ay sonra açıklandı

Kamu İhale Kurumu’na bağlı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda yer alan bilgiye göre, 8 Ekim tarihinde “3’üncü Uluslararası Kartepe Zirvesi; Şehircilik ve Mutlu Şehir Sempozyumu Organizasyonu Hizmet Alımı İşi” başlığıyla ihale yapıldı. RNA İletişim Danışmanlık ve Reklam Şirketi ihaleye tek başına katılarak 1 milyon 737 bin 350 TL teklif verdi ve şirketle 11 Ekim tarihinde sözleşme imzalandı. İhalenin sonuç ilanının sempozyumdan yaklaşık iki ay sonra, 3 Ocak tarihinde açıklanması da dikkati çekti.

Koordinasyon için 205 bin tl harcandı

AKP’li belediye, 11 Ekim tarihinde de “3’üncü Uluslararası Kartepe Zirvesi; Şehircilik ve Mutlu Şehir Sempozyumu Sekreterya ve Koordinasyon Hizmeti” başlığıyla bir başka ihale daha yaptı. Belediye, pazarlık usulü yaptığı ihaleyle 205 bin TL harcadı. İhaleye tek başına MKB Teknik Proje Tasarım İletişim Şirketi ile sözleşme imzalandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sempozyum için 2 milyon tl harcadı

İpek halı, deri çanta ve power bank hediye edildi

İhale dosyasında yer alan bilgilere göre, organizasyon ihalesini kazanan şiketten, sempozyuma katılan konuklara hediye olarak vermek için 500 adet deri çanta istendi. Çantaların yüzde 100 yerli sığır derisi ve yerli üretim süet astar olması gerektiği de belirtildi. İhale dosyasında “Özel olarak davet edilen misafirlerimize verilmek üzere 15 adet 35×45 ölçülerinde saf İpekten oluşan Hereke halısı” da talep edildi.

Sempozyuma katılacak konuklara verilecek hediyeler arasında, “parçacıklı renkli tabaka ve yüksek yoğunluklu unibody reçine kılıfa sahip, turbo hızlı şarj özelliğine sahip 750 adet power bank” da yer aldı.

15 adet lüks araç kiralandı

İhale dosyasında yer alan bilgilere göre ihaleyi kazanan şirketten VIP hizmet için kullanılmak üzere beş gün süreyle lüks araç da istendi. AKP’li belediyenin iki milyon TL’lik sempozyumuna Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu katıldı. Sempozyuma çok sayıda AKP’li milletvekilinin katıldığı da bildirildi.

YAZAR: Ömer Yılmaz

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi 2017 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lokantacılar İzmit’te bir toplantı yaptı

Lokantacılar İzmit’te bir toplantı yaptı

Lokantacılar İzmit’te sektör ile ilgili sıkıntılara yönelik basın toplantı düzenledi. Yapılan açıklamada en büyük sorunun çorba çeşmeleri olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir