2 Nisan 2020 Perşembe

Kesik el cinayetinde 4 kişi yakalandı

Nurdan Ağaoğlu cinayetine karıştıkları iddia edilen 4 şahıs Balıkesir’de düzenlenen operasyonla yakalandı.


Kesik el cinayetinde 4 kişi yakalandı

Nurdan Ağaoğlu cinayetine karıştıkları iddia edilen 4 şahıs Balıkesir’de düzenlenen operasyonla yakalandı.

22 Ocak tarihinde Kandıra yolu Çayırköy mevkiinde elleri kesik halde öldürülmüş olarak bulunan Nurdan Ağaoğlu cinayetiyle ilgili olarak Bursa’da 5 kişi gözaltına alındı. Zanlıların cinayeti işlediği öne sürülen Muhammet Yıldız’a yardım ettikleri ve cesedin taşınmasını sağladıkları kaydedildi.

5 zanlı Balıkesir’de yakalandı

Alınan bilgi ve iddialara göre; 22 Ocak tarihinde Kandıra yolu Çayırköy mevkiinde elleri kesik halde bir kadın cesedi bulunmuş ve yapılan araştırmalardan kadının Nuran Dutlu olduğu tespit edildi. Jandarma Komutanlığı’na bağlı istihbarat ekipleri tarafından yapılan operasyonda Arif Çamur yakalanmış ve sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Arif Çamur’un cinayet zanlısı Muhammet Yıldız ile beraber, Dutlu’nun kredi kartını kullanırken bir ayakkabıcının güvenlik kameralarına yakalandığı belirtilmişti. İlk zanlının yakalanmasından tam bir hafta sonra olaya karışan diğer 5 zanlı da Bursa’da yakalandı.

Cinayeti işlemediklerini söylediler

Bursa’da geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen operasyonda Nuran Dutlu cinayetine karışan Vedat A., Mehmet K., Murat A., Mustafa Barış Y., ve Serkan A. gözaltına alındı. Şahısların, öldürülen Nuran Dutlu’yu, satın alınan eski model bir otomobil ile Kocaeli’ye getirilmesinde Muhammet Yıldız ve kız arkadaşı Sertaç Özgür’e yardım etmekten ve cesedin yerini değiştirmeye çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alındıkları kaydedildi. Jandarma ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı Kocaeli Adliyesi’ne getirilen zanlılar ‘Biz yapmadık, cinayeti biz işlemedik’ diyerek kendilerini savundu.

Cesedin taşındı otomobil belirlendi

Nuran Dutlu’nun cep telefonu HTS (telefon sinyal kayıtları) inceleme altına alındı. Bu kayıtlardan Dutlu’nun Bursa-Yalova-Eskihisar üzerinden Kocaeli’ye getirildiği belirlendi. Bunun üzerinde Eskihisar ve Topçular Vapur İskeleleri’nde bulunan kamera kayıtları araştırıldı ve 16 BG 988 plakalı otomobil burada güvenlik kameralara yakalandı. Otomobil üzerinde yoğunlaşan ekipler Muhammet Yıldız’ın ‘Yaşar Düzlü’ adına çıkartılan sahte nüfus cüzdanı sayesinde alındığı kaydedildi. Jandarma istihbarat ekipleri yaptıkları araştırmalarda söz konusu otomobilin satışının gerçekleştirildiği yer tespit edildi ve güvenlik kameraları inceleme altına alındı.

Ceset İstanbul’a götürülecekti

Otomobilin satışının gerçekleştirildiği yerin güvenlik kameralarında katil zanlısı Muhammet Yıldız’ın yanında bulunan şahsa sürekli ‘Vedat’ diye seslendiği belirlendi. Jandarma ekipleri Bursa’da ikamet eden, belirli yaş aralığı ve doğulu şiveye sahip olan ‘Vedat’ isimli bütün şahısları araştırmaya başladı. Katil zanlısı Muhammet Yıldız, sevgilisi Sertaç Özgür ile beraber Vedat A.’nın, satın aldıkları otomobilin bagajına Nuran Dutlu’nun cesedinin içinde olduğu valizi koyarak Bursa’dan yola çıktıkları öğrenildi. Şahısların Dutlu’nun cesedini ilk olarak İstanbul’da ıssız bir yere götürmek istedikleri de ortaya çıktı.

Kandıra’ya geliyordu

İstanbul’a götürmekten korktukları cesedi nereye götürecekleri ve ne yapacakları konusunda kararsız kalan şahıslar bir süre araç içerisinde düşündü. Katil zanlısı Muhammet Yıldız’ın aklına daha önce tatil yapmak için geldiği ‘Kandıra’ geldi ve aracı kullanan Vedat A.’ya Kocaeli’ye gitmeleri gerektiğini söyledi. Eskihisar’dan Kocaeli’ye gelen şahıslar uygun gördükleri yere arabayı çekti ve valiz içerisinde bulunan Nuran Dutlu’nun cansız bedenini yol kenarına attı. Cesedin atıldığı yerin ilerisinde bulunan sapaktan geri dönen şahıslardan Vedat A. İzmit’te indi ve Muhammet Yıldız ve Sertaç Özgür ise İstanbul’a doğru yola çıktı.

Valizle taşımışlar

Bu arada araçtan inen Vedat A., Nuran Dutlu’nun cenazesinin atıldığı yerin güvenli olmadığını ve hemen bulunabileceğini düşünerek cesedin yerini değiştirmek için birkaç arkadaşını aradı. Mehmet K., Murat A. ve Mustafa B.’yi yanına alan Vedat A. cesedin atıldığı yere gitti ve gece saatlerinde cesedin yerini değiştirmeye çalıştı. Ancak Vedat A. ve beraberindekiler çevreden gelen seslerden korkarak yakalanacaklarını sandı ve cesedin yerini değiştiremeden oradan kaçtılar. Öte yandan cesedi getiren Muhammet Yıldız ve sevgilisi Sertaç Özgür, Dutlu’nun içerisinde getirildiği valizi ise parçalayarak Hereke civarında araçtan attıkları ve yollarına devam ettikleri kaydedildi.

Yakalanması an meselesi

İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı istihbarat ekipleri Dutlu’nun cesedinin içerisinde bulunduğu valizi de atıldığı yerde bulmayı başardı. Valizi incelemek üzere Jandarma Komutanlığı’na getirildi. Çözülen olayların ışığında Vedat A., Mehmet K., Murat A., Mustafa B. ve Serkan A isimli şahıslar Bursa’da Cumartesi günü düzenlenen ani operasyonlarla yakalanarak gözaltına alındı. Sorgulanmak üzere Kocaeli’ye getirilen şahısların cinayeti işlemediklerini söyledikleri öğrenilirken ifadeleri tamamlanan zanlılar yüksek güvenlik önlemleri altında Kocaeli Adliyesi’ne getirildi. Öte yandan katil zanlısı Muhammet Yıldız ve sevgilisi Sertaç Özgür’ün arama çalışmaları devam ediyor.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilecik'te 35 asker coronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı

Bilecik’te 35 asker coronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı

Bilecik 9'uncu Jandarma Eğitim Alay Komutanlığına teslim olmak için gelen 35 asker; yüksek ateş, boğaz ağrısı ve kuru öksürük şikâyetleri üzerine yeni tip coronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir