22 Mayıs 2020 Cuma

Karateciler Türkiye derecesi ile döndü

2019 yılında 54 derece elde eden mavi beyazlı Karateciler, 2020’ye de hızlı başladı. Kağıtspor’lu Karateciler, Bursa’dan iki Türkiye derecesi ile döndü.


Karateciler Türkiye derecesi ile döndü

2019 yılında 54 derece elde eden mavi beyazlı Karateciler, 2020’ye de hızlı başladı. Kağıtspor’lu Karateciler, Bursa’dan iki Türkiye derecesi ile döndü.

5-8 Ocak tarihleri arasında Bursa`da yapılan Ümit, Genç ve 21 Yaş altı Türkiye Karate şampiyonasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor`lu Karateciler üç Türkiye derecesi elde etti. Geçtiğimiz yıl elde edilen 378 derecenin 54`ünü kazanarak, branşlar içerisinde, derece kazanma rekorunu elinde bulunduran Karateciler, bu başarısını 2013 yılında da sürdüreceğe benziyor.

17 sporcu ile katıldık

Türkiye şampiyonasında, 2013 yılının ilk resmi maçına çıkan mavi beyazlı karateciler, Ümit, Genç ve 21 Yaş altı Türkiye şampiyonasına, Antrenör Timur Doğan ve Mesut Kolaylı nezaretinde 17 karateciyle katıldı. Denizli Hasan Göngör Spor salonunda üç gün süren şampiyonada, bu sezon Kocaeli Büyükşehir Belediyespor kulübüne katılan milli sporcu Mehmet Yakan 21 yaş altı kata`da Türkiye Şampiyonu oldu.

Tokcan milli takıma seçildi

Dünya Karate şampiyonu sporcu Umay Tokçan Genç bayanlar 53 kiloda, Beyza Güney ise Ümit Bayanlar 47 kiloda Türkiye ikincisi oldu. Büşra Çoban 21 Yaş altı 60 kiloda, Tayfun Yıldız ise Genç Baylar 68 kiloda Türkiye Beşincisi olan diğer isimler oldu. Bu sonuçların ardından Kağıtspor`lu karateciler Mehmet Yakan ve Umay Tokcan milli takıma seçilen isimler oldu.

Konya’ya gidildi

Avrupa Ümit Genç 21 Yaşaltı Karate Şampiyonasına katılacak olan Mehmet Yakan, Umay Tokçan Ümit Genç 21 yaş altı Teknik kuruluna seçilen antrenör Timur Doğan 16 Ocak`ta Konya`da başlayacak olan milli Takım kampına katılacak. Bu müsabakaların ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu karateciler 24-27 Ocak tarihleri arasında ise Sakarya`da yapılacak olan Türkiye Büyükler ve Veteranlar Karate Şampiyonası ile Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası Milli Takım Seçmelerine katılacak.

YAZAR: Dilara Akkoyun

Kocaeli Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gölcükspor, ilk hazırlık maçında Amedspor'u yendi

Gölcükspor, ilk hazırlık maçında Amedspor’u yendi

Antalya Manavgat'da kamp hazırlıklarını sürdüren Gölcükspor, ilk hazırlık maçında Amedspor ile oynadı. Kocaeli temsilcisi 1-0 kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir