22 Mayıs 2020 Cuma

Gölcük’teki senet dolandırıcıları para ödemeden ortadan kayboldu

Gölcük’te paraya sıkışan bir vatandaşa 60 bin lira borç vereceğini söyleyerek senet imzalayıp para vermek için oyalayan dolandırıcılar ortadan kayboldu.


Gölcük'teki senet dolandırıcıları para ödemeden ortadan kayboldu

Gölcük’te paraya sıkışan bir vatandaşa 60 bin lira borç vereceğini söyleyerek senet imzalayıp para vermek için oyalayan dolandırıcılar ortadan kayboldu.

Dolandırıcıların yöntemi her geçen gün değişiyor. Paraya sıkışan kişiyi senet karşılığı para verelim diyen kişiler senetleri imzalattıktan sonra para ödemeden ortadan kayboldu. Vatandaş maaşına icra gelince dolandırıldığını anladı. Soluğu Savcılıkta aldı.

Emniyet güçlerinin sık sık dolandırıcılara inanmayın uyarılarına rağmen dolandırıcıların uyguladığı farklı yöntemlerle vatandaşlar dolandırılmaya devam ediyor. 6o bin lira dolandırılan emekli Ahmet Tunçtürk nasıl dolandırıldığını anlattı.

60 bin liralık senet imzaladı

Dolandırıldığını belirten Ahmet “Ben emekliyim. Bazı sıkıntılardan dolayı parasal ihtiyacım oldu. Bu ihtiyacımı nasıl gidereyim diye düşünürken, karşıma Gölcük’te R. B. Ve M. S. Çıktılar. Benim parasal sıkıntımı gidereceklerini söylediler. Bunlarla birlikte İstanbul’a gittik. İstanbul’da parayı verecek olan B. Ve S. isimli şahıslarla tanıştım. İşi organize eden B. isimli şahıs, her hangi bir işyerine değil, İstanbul’un bir sokağında bir otomobilin içerisinde sana lazım olan 60 bin lirayı vereceğiz. Ayda 1000 lira bize ödeyeceksin dedi. Bunun üzerine benden emekli maaşıma ait muvaffakıyet aldılar.” dedi.

Senedin masrafını bile ödedi

Ardından 900 lira işlemlerin yürütülmesi için para talep edildiğini, kendisinin de güvendiği için 900 lirayı kredi kartımdan çekerek kendilerine ödedi. Ardından 60 bin liralık senet imzaladım. Ben vereceği 60 bin lira nerede dedim birazdan ödeyeceğiz dediler. Fakat oyaladılar. Bugün yarın para beklerken, maaşımdan para kesiliyor. Sorduğumda maaşınızda icra var. Yaklaşık 3 aydır maaşımdan para kesilerek onlara aktarılıyor. Gölcük’te benim durumumda olan çok kişi var.. Maaşımdan para kesilince sistemli bir şekilde dolandırıldığımı anladım. Ardından ben Gölcük Cumhuriyet savcılığına dolandırıldığımı şikayet müracaatında bulundum. Bu dolandırıcıların daha fazla kişinin canını yakmaması için yakalanmasını istiyorum” dedi.

YAZAR: Ömer Yılmaz

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi 2017 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kocaeli'de mutfak gideri arttı

Kocaeli’de mutfak gideri arttı

Kocaeli'de fakirlik sınırına yakın 4 kişilik bir ailenin dengeli ve ekonomik beslenebilmesi için gerekli mutfak gideri yüzde 0,19 oranında arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir