22 Mayıs 2020 Cuma

Gölcük Yüzbaşılar Cami dış cephesi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gölcük Yüzbaşılar Camii dernek yöneticilerin isteği üzerine Yüzbaşılar Cami dış cephesini yeniledi.


Gölcük Yüzbaşılar Cami dış cephesi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gölcük Yüzbaşılar Camii dernek yöneticilerin isteği üzerine Yüzbaşılar Cami dış cephesini yeniledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki camilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nce değerlendirmeye alınan camilere malzeme yardımında bulunuluyor. Bu kapsamda Gölcük Yüzbaşılar Camii dernek yöneticilerin başvurusu değerlendirilerek, cami dış cephesi için malzeme ve işçilik desteği verildi.

Bölge halkı teşekkür etti

Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Gölcük Yüzbaşılar Cami’de çalışmalar başladı. Zaman aşımından dolayı oluşan çatlaklar giderildi. Yıpranan dış cephe yalıtımı yenilendi. Yapılan boyama çalışması ile yeni bir görünüme kavuşan Gölcük Yüzbaşılar Cami’de desteklerinden ötürü bölge halkı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kısa sürede dönüş yapıldığı için teşekkür edildi

Büyükşehir Belediyesi’nden kısa bir sürede dönüş aldıklarını ifade eden Yüzbaşılar Camii Dernek Başkanı Ali Osman Gürel; “Büyükşehir ile görüşmeler yaptık. Camimizin dış cephesinde büyük bir onarıma ihtiyaç vardı. Büyükşehirle görüşmelerimizin ardından Muhtarlık işleri Daire Başkanlığı Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nden bize kısa sürede dönüş yapıldı. Camimizi görmeye bir ekip geldi. Camimizi kontrol ettiler ve dış cephe için gerekli malzemeyi bize ulaştırdılar. Bin 100 metrekare onarım yapıldı. Camimizin dış cephesi yeni bir görünüme kavuştu. Bize destek veren Büyükşehir Belediyemize teşekkürlerimizi sunuyoruz” açıklamasında bulundu.

Malzeme ve işçilik yardımı aldık

Yüzbaşılar Mahalle Muhtarı Haydar Akgüngör; “Belediyemize bir yazı yazdık. Camimizin dış cephesinde büyük bir onarıma ihtiyaç vardı. Dernek başkanımız Ali Osman Gürel ile birlikte Büyükşehir Belediyemize gittik. Başvurularımızı yaptık. Bu kadar kısa bir sürede dönüş beklemiyorduk. Hemen cevap verildi. Malzeme ve işçilik yardımı aldık. Camimizin dış cephesi yenilendi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne hizmetlerinden dolayı bütün mahalle halkımız adına teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

YAZAR: Onur Torunoğlu

Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Almanya Başbakanlık Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendini karantina altına aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir