7 Nisan 2020 Salı

Gölcük Tersane İlkokulu’nda veliler öğrencilerle buluştu

Gölcük Tersane İlkokulu’nda veliler okula davet edildi. Okula gelen veliler öğrencilerle buluşarak, geçmişte yaşadıkları hatıralarını öğrencilerle paylaştılar.


Gölcük Tersane İlkokulu'nda veliler öğrencilerle buluştu

Gölcük Tersane İlkokulu’nda veliler okula davet edildi. Okula gelen veliler öğrencilerle buluşarak, geçmişte yaşadıklarını öğrencilerle paylaştılar.

Değerler eğitimi kapsamında Gölcük Tersane İlkokulu Rehber Mektuplar Projesi etkinliğini gerçekleştirdi. Bu etkinlikte rehber Mektuplar Projesi ile her ay okulun rehberlik servisi tarafından velilere mektup gönderiliyor. Mektubun içine de bir şifre gizleniyor. Velilerimiz bu şifreleri dönem sonunda okul rehberlik servisine ulaştırarak, doğru tahmin edenler okul idaresi tarafından ödüllendiriliyor. Öğrenciler de yapılan ipucu etkinlikleri ile mektupta ki şifreleri çözmek için anne ve babalarına yardım ediyorlar.

Veliler okula davet edildi

Değerler eğitimi kapsamında Gölcük Tersane İlkokulu velilere şifreli mektup gönderdi. Mektubun şifresini çözen veliler okula davet edildi. Okula gelen veliler öğrencilerle buluşarak, geçmişte yaşadıkları hatıralarını öğrencilerle paylaştılar.Öğrenci Duru Uzuner in dedesi İsmail Uzuner yanında getirdiği tartının nasıl kullanıldığını öğrencilere tanıttı. İsmail Uzuner etkinliğe davet edilmekten memnuniyet duyduğunu, gözleri pırıl prıl çocukları gördükçe gururlandığını belirtirken, okul müdürü Ali Kemal Eren e teşekkür etti.

Büyüklerimiz en önemli değerlerimizdir

Rehber Mektuplar projesi hakkında kısa bilgi veren Okul Müdürü Ali Kemal Eren; “bizim büyüklerimiz bizim için en önemli değerlerimizden biridir. Bizde bu kapsamda öğrencilerimize bu değerlerimize sahip çıkmak ve büyüklerimize nasıl değer verileceğine şimdiden öğretmek için çeşitli projelerimizi yapıyoruz. Bu günde bu etkinliğimiz gerçekleştirdik. Çok önemli bir etkinlik oldu. Bu etkinlikte büyüklerimiz kendi hatıralarını anlatırken çocuklarımız çok iyi bir şekilde dinlediler. Önümüzdeki günlerde daha çok değerler eğitime yönelik projelerimiz bir bir hayata geçireceğiz” dedi.

YAZAR: Dilara Akkoyun

Kocaeli Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Almanya Başbakanlık Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendini karantina altına aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir