5 Nisan 2020 Pazar

Gölcük Muş Ziyaretliler Derneği aşevine talep arttı

Gölcük Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin yardıma muhtaçlara ve yaşlılara sıcak yemek dağıttığı aşevine talep günden güne artıyor.


Gölcük Muş Ziyaretliler Derneği aşevine talep arttı

Gölcük Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin yardıma muhtaçlara ve yaşlılara sıcak yemek dağıttığı aşevine talep günden güne artıyor.

Gölcük Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin yardıma muhtaçlara ve yaşlılara sıcak yemek dağıttığı aşevine talep günden güne artıyor. 150 kişiye yemek dağıtım işlemi 10 gün sonra talep hızla artarak bu sayı 250 kişiye ulaştı. Yakın çevredeki vatandaşlar üç çeşit yemeğini Dernek binasından sefer taslarıyla alırken, uzak ailelere dernek yönetimi kendi imkanlarıyla evlere sıcak yemek dağıtımı yapıyor. Bu çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Dernek başkanı Seyfettin Öztürk beklentilerini dile getirdi.

10 günde talep 150’den 250’ye çıktı

“Biz dernek olarak bu güne kadar hep derneğimizin amacı doğrultusunda hizmet vermeye gayret ettik. Derneğimizin en önemli amaçlarından biri ise yardıma muhtaç aileler ve evde yaşlı olan insanlarımıza öğle yemeğini sıcak olarak teslim etmekti. Bunu biz dernek yönetimi olarak başardık. İlk gün yaklaşık 100 kişilik bir yemek dağıtımını yaptık. Tabi ki bu sayı yerinde durmadı. Çok kısa bir süre içerisinde yani 10 günlük bir sürede bu sayı yaklaşık 250 ye çıktı. Halende bu talep yükseliyor. Derneğimiz tarafından temin edilen sefer taslarına ailede bulunan kişi sayısına göre 3 çeşit sıcak öğle yemeği dağıtımını yapıyoruz. Şu anda dernek imkanlarıyla bu hizmet devam ediyor.”

Yemek dağıtımı daha da artacaktır

“Belediyemiz tarafından bir araç ve bir şoför görevlendirilecekti. Fakat başkanımız tarafından ne zaman bu araç ve şoför görevlendirilecektir. Onunda henüz zamanı daha bilmiyoruz. Çünkü önümüzdeki günlerde yemek dağıtım sayısı daha da artacaktır. Ben burada hayırseverlerimize ricada bulunuyorum. Derneğimizde aşevi var mutfağımızda sıcak yemek pişirilip yardıma muhtaç ailelerimize dağıtılacaktır.”

Hayırseverlerden yardımları bekleniyor

Sizin de çorbada tuzunuz bulusun diye desteklerinizi bekliyoruz. Yardım numaralarımız aşağıda yazılıdır. Bu İBAN numarası ve Hesap numarasına gerekli yardımlarınızı yapabilirsiniz. 18 Ocak 2020 tarihinde aşevimizin resmi açılışı yapılacak tüm halkımız davetlidir” dedi.

Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği
Hesap No: 5424285-5003 424- Gölcük Kocaeli Şubesi
İBAN TR150001000424542424855003

YAZAR: Onur Torunoğlu

Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lokantacılar İzmit’te bir toplantı yaptı

Lokantacılar İzmit’te bir toplantı yaptı

Lokantacılar İzmit’te sektör ile ilgili sıkıntılara yönelik basın toplantı düzenledi. Yapılan açıklamada en büyük sorunun çorba çeşmeleri olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir