22 Mayıs 2020 Cuma

Gölcük Muş Ziyaretliler Derneği aşevi açtı

Gölcük Muş Ziyaretliler Dayanışma Yardımlaşma Kültür Eğitim Derneği yardıma muhtaç ailelere kendi aş evinde sıcak yemek yaparak dağıttı.


Gölcük Muş Ziyaretliler Derneği aşevi açtı

Gölcük Muş Ziyaretliler Dayanışma Yardımlaşma Kültür Eğitim Derneği yardıma muhtaç aileler için aşevi açtı ve sıcak yemek yaparak dağıttı.

Uzun zamandan beri Gölcük Kavaklı Mahallesinde hizmet veren Gölcük Muş Ziyaretliler Dayanışma Yardımlaşma Kültür Eğitim Derneği kuruluşundan bu güne kadar Gölcük’te birçok etkinlikler yaparak halka hizmet verdi. Dernek Başkanı Seyfettin Öztürk ile yönetimi tarafından önemli bir hizmete imza attılar. Dernek binasında yaptıkları aş evi tamamlayarak ilçemizde yardıma muhtaç insanların evlerine sıcak yemek girsin diye çalışmalarını yaparak tamamladılar. Gölcük’te 150 aileye yönelik sıcak yemek yaparak dernek binasında dağıtımını gerçekleştirdi.

Her gün 13:00’da 3 çeşit yemek verilecek

Bu çalışmaların açıklama yapan Başkan Öztürk; “bizim amacımız yardıma muhtaç insanlarımıza yardım etmektir. Bu coğrafyada yaşayan mağdur veya evinde yemek yapamayan insanlarımıza evine sıcak yemek girmesi için çalışmalarımıza başladık. Uzun süredir yaptığımız bu çalışmaların sonunda Dernek binamızda oluşturduğumuz aş evimizde bu gün 150 kişilik sıcak yemek yaparak dernek binamızda dağıtımını sağlarken derneğimize gelemeyenler araçla evlerine teslim ediyoruz. Bu önemli projemiz bundan sonra her gün öğle saat 13:00’da 3 çeşit sıcak yemek dağıtımı derneğimiz tarafından alınan sefer taslarıyla ailelerimizin kişi sayısına göre sıcak yemek verilecektir” dedi.

YAZAR: Ömer Yılmaz

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi 2017 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Almanya Başbakanlık Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendini karantina altına aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir