28 Nisan 2020 Salı

Gölcük Bayburtlular Derneği yöresel tatlılarını tanıttı

Gölcük Bayburtlular Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği kendi lokalini yeniledikten sonra yöresel tatlılarını tanıttılar.


Gölcük Bayburtlular Derneği yöresel tatlılarını tanıttı

Gölcük Bayburtlular Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği kendi lokalini yeniledikten sonra yöresel tatlılarını tanıttılar.

Uzun zamandan beri Gölcük Yeni Mahalle 1 Mart Caddesi üzerinde hizmet veren Gölcük Bayburtlular Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği, geçtiğimiz günlerde Dernek lokalini yenileme çalışmalarına başladılar. Yenileme çalışmasını tamamlayan dernek yönetimi yeni lokali hizmete açılış için program düzenlediler.

Yoğun katılım sağlandı

Düzenlenen açılış programına Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Ormancıoğlu, CHP Gölcük İlçe başkanı Fikret Gürel ve yönetimi, AK Pati ilçe Yönetimi, İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Sadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Yaşar İsmail Yıldız, Gölcük Belediyesi Meclis üyeleri, Gölcük Kültür Dernekleri Platformu dönem başkanı Yasin Aslan, Gölcük Kültür Dernekleri başkanları Gölcük Bayburtlular Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Ümit Yaşar Barak, Gölcük Bayburtlular Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği eski başkanı Çetin Kocatürk ve davetliler katılım sağladılar.

Bundan sonra daha kapsamlı etkinlikler yapacağız

Dernek açılışında konuşan Gölcük Bayburtlular Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği eski başkanı Çetin Kocatürk; “Öncelikle bu etkinliğimize katıldığınızdan dolayı hepinize gönülden teşekkür ederim. Biz dernek olarak birçok etkinlik için programlar yaparak yöresel kültürümüzü tanıtmak, bu kültürümüzle yaşamak ve bizden sonraki nesillerimize aktarmaktır. Burada en önemlisi de dayanışmayı, kaynaşmayı, birlik ve beraberliği sağlıyoruz. Dernek lokalimiz bizim için biraz küçüktü. Burada etkinlik yapmak için biraz zorlanıyorduk. Bundan dolayı lokalimizde tadilat yaparak daha ferah bir hala getirdik. Bundan sonra derneğimizin lokalinde daha kapsamlı etkinliklerimizi yaparız” dedi.

İkramlar yapıldı, yöresel tatlılar tanıtıldı

Bu konuşmaların ardından Gölcük’te hizmet veren Kültür Derneklerinden çiçek, saat ve benzeri hediyeler Dernek lokal işletmecisi Rahman Keskinoğlu’na takdim edildi. Yöresel tatlılar ikram edilerek tatlılar tanıtıldı.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Almanya Başbakanlık Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendini karantina altına aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir