30 Mart 2020 Pazartesi

Ford Otosan’da 2 kişinin coronavirüs testi pozitif çıktı

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yengün, fabrikada çalışan 2 işçinin yapılan coronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.


Ford Otosan'da 2 kişinin coronavirüs testi pozitif çıktı

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yengün, fabrikada çalışan 2 işçinin yapılan coronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Dünyayı tehdit eden ve Türkiye’de de vaka sayılarının gün geçtikçe artmasına neden olan coronavirüse Gölcük’te kurulu bulunan otomobil fabrikası Ford Otosan işçilerinde de rastlandı.

Konunun duyulması ardından açıklama yapan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “2 çalışma arkadaşımız sağlık şikayetleri sebebiyle coronavirüs testi uygulandığı ve maalesef test sonucunun pozitif çıktığı bilgisini aldık. Çalışma arkadaşlarımızdan bir tanesi hastanede müşahede altında diğeri ise evinde karantinaya alınmıştır. her iki arkadaşımızın da sağlık durumları iyi’ açıklamasını yaptı.

Gölcük Tersanesi’nde de vaka tespit edilmişti

Fabrika, tersane, liman vb. sanayi kuruluşlarının yoğun bulunduğu ilimizde yine Gölcük’te bulunan Tersane Komutanlığı’nda da 3 kişide coronavirüs tespit edilmişti. İzmit Haber‘e iletişim kanallarından ulaşan bir çok fabrika çalışanının mecburen çalışmak zorunda oldukları için endişeli olduğu öğrenildi.

YAZAR: Onur Torunoğlu

Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gölcükspor, ilk hazırlık maçında Amedspor'u yendi

Gölcükspor, ilk hazırlık maçında Amedspor’u yendi

Antalya Manavgat'da kamp hazırlıklarını sürdüren Gölcükspor, ilk hazırlık maçında Amedspor ile oynadı. Kocaeli temsilcisi 1-0 kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir