22 Mayıs 2020 Cuma

Fikret Gürel yeni yıl nedeniyle mesaj yayınladı

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan kongre ile seçilen Gölcük CHP ilçe Başkanı Fikret Gürel yeni yıl nedeniyle mesaj yayınladı.


Fikret Gürel yeni yıl nedeniyle mesaj yayınladı

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan kongre ile seçilen Gölcük CHP ilçe Başkanı Fikret Gürel yeni yıl nedeniyle mesaj yayınladı.

Gölcük CHP ilçe Başkanı Fikret Gürel “2020’de herkesin, demokratik hak ve hukukunu koruyarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ilkelerinin önderliğinde, Türkiye’ye sahip çıkmasını, yokluktan, yoksulluktan, çaresizlikten daha az söz edilmesini ve 2020’nin yarınlara umutla bakılabilen bir yıl olmasını” diledi.

İşsizliğin arttığı yılı geride bıraktık

Başkan Gürel mesajında; “İnsan haklarının, demokrasinin, ifade ve medya özgürlüğünün gerilediği, yargı bağımsızlığının yok edildiği, gelir dağılımı adaletsizliğinin büyüdüğü, işsizliğin kökleştiği, yeni müdahalelerle eğitim sisteminin bir kördüğüme dönüştüğü, kadınlara ve çocuklarımıza yönelik şiddetin, istismarın önlenemediği; komşularımızla ve müttefiklerimizle sorunlarımızın arttığı, muasır medeniyet ülküsünden uzaklaştığımız bir yılı daha geride bırakıyoruz.

Milletimizin ayrıştırılmadığı yeni bir yıl

2020’ye girerken, Özgürlüklerinden yoksun bırakılmış namuslu, dürüst, demokrat birçok aydının büyük acılarla karşı karşıya bırakılmaması, gazetecilerin Silivri’de bedel ödemeye devam etmemesi, insanlarımızın onurlarını korumak için intihar ederek yaşamına son verme gibi insanlık adına düşünülmemesi gereken bir sonla karşılaşmaması, terör örgütü yöneticileri davul zurna ile karşılanırken, işçilerin gazlanmadığı, öğrenciler dahil, hak arayanların coplanmadığı, milyonlarca insanımızın açlık sınırı altında yaşamadığı, iş adamlarının ekonomik sorunları nedeniyle fabrikalarına kilit vurmadığı, kadınlara ve çocuklarımıza yönelik şiddetin, istismarın olmadığı, kardeşleşmiş milletimizin ayrıştırılmadığı yeni bir yıl temenni ediyorum.

Aydınlık bir geleceğe ulaşmayı diledi

Yeni yılda; ötekileştirmeden, kutuplaştırmadan hoşgörü ve saygı çerçevesinde bir arada beraberlik ve dayanışma içinde adil olmayı, özgür düşüncenin ve barışın egemen olduğu, hak, hukuk ve eşitlik ilkeleri doğrultusunda adaletin hüküm sürdüğü aydınlık bir geleceğe ulaşmayı diliyorum. Herkesin, hepimizin demokratik hak ve hukukunu koruyarak Türkiye’ye sahip çıkması, yokluktan, yoksulluktan, işsizlikten, çaresizlikten daha az söz edilmesi ve yarınlara umutla bakılabilen bir yıl olması dileğiyle yeni yılınızı içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YAZAR: Ömer Yılmaz

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi 2017 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Almanya Başbakanlık Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendini karantina altına aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir