22 Mayıs 2020 Cuma

Defineciler Karamürsel’de kazmadık yer bırakmadı

Karamürsel’de son günlerde defineciler ilçe merkezinde bulunan eski mezarlıklardan, ilçenin en ücra köşesindeki mahallesine kadar bir çok noktada kazı yapan defineciler ilçede kazmadık yer bırakmadılar.


Defineciler Karamürsel'de kazmadık yer bırakmadı

Karamürsel’de son günlerde bir çok noktada kazı yapan defineciler ilçede kazmadık yer bırakmadılar.

Karamürsel girişi Tepeköy mahallesinde şans eseri bir mahalle sakininin dikkati sayesinde ortaya çıkan kazı çalışmaları sonrası, bu sefer yine mahalle sakinlerinin İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine bilgi vermesi ile Çamdibi Mahallesi Bozkurt mevkisinde şüpheli kişiler olduğu ihbarını değerlendiren ekipler olay yerine gittiklerinde, izinsiz kazı yapan E.S.S, M.O, L.Ç. ve İ.C.A’yı gözaltına aldı.

Bölgede define aradıkları iddia edilen şüphelilerin kullandığı kazma, kürek, balyoz, çekiç, balta, darbeli matkap, demir levye, hortum, matkap ucu, detektör, detektör bilgisayarı, 2 ton kapasiteli calaskar, av tüfeği, av tüfeğine ait fişek, kriko, jeneratör ve 20 metre uzunluğunda elektrik kablosu ele geçirildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkartıldıkları nöbetçi mahkemece serbest bırakıldı.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Almanya Başbakanlık Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendini karantina altına aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir