22 Mayıs 2020 Cuma

Cengiz Sarıbay İyi Partililerden özür diledi

CHP Gölcük İlçe kongresinde, eski Milletvekili Hurşit Güneş, “Ben Kocaeli’de oy verecek parti bulamadım, ondan dolayı İstanbul’da oy kullandım” sonrası, kongreye izleyen İYİ Partililer salonu terk etti.


Cengiz Sarıbay İyi Partililerden özür diledi

CHP Gölcük İlçe kongresinde, eski Milletvekili Hurşit Güneş, “Ben Kocaeli’de oy verecek parti bulamadım, ondan dolayı İstanbul’da oy kullandım” sonrası, kongreye izleyen İYİ Partililer salonu terk etti.

Güneş’in bu sözleri sonrası, kongreye davetli olarak katılan İYİ Partiler salonu terk etti. Kongrede oluşan tepki sonrası CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay bir konuşma yaptı. Hurşit Güneş’in sözleri eleştiren Sarıbay, “Hurşit Güneş ben Kocaeli’de oy verecek parti bulamadım ondan dolayı İstanbul’da oy kullandım dedi. Bu ifadesinin ardından İYİ Partili arkadaşlarımız salonu terk etti. Ben Başiskele’de oturuyorum kendi partime oy veremedim. İYİ Parti’ye oy verdim. Kimsenin İYİ Parti ile olan ittifakımıza yönelik olumsuz tavır almaya hakkı yok. Ben İYİ Partili arkadaşlarımdan özür diliyorum. Hurşit hocam gibi birisi böyle yapmamalıydı. Gölcük’ü, Darıca’yı alırsak Büyükşehir’i zaten alırız. Bizim bir sonraki yerel seçimlerde en az 10 ilçeyi almamız lazım. İlçelerde neden çarşaf liste istemiyorsunuz. Ben yönetimlerde çarşaf listeyi tasvip etmiyorum. Gölcük ilçe başkanım İsmet İşeri’ye ve örgütüne teşekkürlerimi arz ediyorum.” dedi.

Şanbaz Yıldız açıklama yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Gölcük İlçe Kongresi’nde CHP Kocaeli Eski Milletvekili Hurşit Güneş’in söylemlerini esefle kınayarak sözlerime başlamak istiyorum. CHP ve İYİ Parti ittifakından oluşan bir beraberlikle Millet İttifakı olarak seçimlerde yer aldık ve adaylarımızı çıkardık.Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ülke genelinde olduğu gibi özellikle İstanbul’da büyük özveri ile çalışmış, CHP ya da İYİ Parti adayı ayrımı yapmadan salt ülke menfaatleri doğrultusunda hareket etmiştir. İstanbul’da hem Üsküdar hem de Büyükşehir Belediye seçimlerinde CHP adaylarına açık bir şekilde oy kullanmıştır.

Genel Başkanımız öncülüğünde tüm teşkilatlarımızın özverili çalışması sadece CHP nin seçim kazanması amacı ile değil Millet İttifakı’nın gerçekleşme nedenine duyduğumuz inanç ve verdiğimiz namus sözünden dolayıdır.

İYİ Parti olarak Atatürk ilke ve inkılaplarını özünde benimsemiş, Atatürk’ün fikri dünyasını kendine kılavuz edinmiş milliyetçi ve muhafazakar bir anlayışın temsilcileriyiz. Bizler hiçbir beklenti içerisinde bulunmadan, ülke menfaatlerini göz önünde bulundurarak girdiğimiz ve namus sözü verdiğimiz bu ittifakta üstümüze düşeni fazlasıyla yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Görüyoruz ki Hurşit Güneş sadece kendi partisi CHP’nin ilke ve ideallerine değil Millet İttifakı’nın gerçekleşme sebebi olan ülkenin birlik ve beraberliğinin inşa edilmesi idealine de ihanet etmektedir. Bu zihniyet CHP’nin tamamını bağlamamakla birlikte bu inançta olanları, ayrıştırıcı, kişisel hesaplar peşinde koşan şahsiyetleri yok sayıyor, gereğinin yapılması hususunu CHP yetkililerinin inisiyatifine bırakıyoruz.

YAZAR: Dilara Akkoyun

Kocaeli Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Almanya Başbakanlık Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendini karantina altına aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir