25 Nisan 2020 Cumartesi

Aksoy, Hereke Dokuma Fabrikasını Ziyaret Etti

Kocaeli valisi Hüseyin Aksoy, Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikasını ziyaret etti.


Aksoy, Hereke Dokuma Fabrikasını Ziyaret Etti

Kocaeli valisi Hüseyin Aksoy, Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikasını ziyaret etti.

Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası Müdürü Avşar Yılmaz, 1843 yılında Hereke Fabrika-i Hümayunu adı altında kurulan fabrikanın bugün bir müze-fabrika olarak 176 yıldır üretimini sürdürdüğünü ve el işçiliği ile dokunan halı ve döşemelik kumaşlar ülkemizde ve dünyada büyük beğeni topladığını, Milli Saraylar araştırmacıları ile birlikte yürütülen çalışmalar sonucunda kaybolmuş desenlerin yeniden üretimi sağlandığını belirterek, çalışmalar hakkında brifing sunumunda bulundu ve Vali Hüseyin Aksoy’a fabrikayı gezdirdi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Hüseyin Aksoy, Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası yetkilileri ve personelleri ile bir süre sohbet ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Vali Hüseyin Aksoy

1963 yılında Trabzon l Köprübaşı ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu burada tamamladı. 1980 yılında Trabzon Lisesinden mezun oldu ve aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. 1984 yılında Fakültenin Kamu Yönetim bölümünden mezun oldu.

1985 yılında Trabzon Kaymakam Adayı olarak (73. Dönem) göreve başladı. Vakfıkebr, Alucra ve Arsn Kaymakam Vekllklernde bulundu.
1988 yılında Kaymakamlık Kursunu üstün başarı le tamamlayarak yen kurulan Isparta l Aksu Kaymakamlığına Kurucu Kaymakam olarak atandı.

Aksu Kaymakamlığı görevini yürütürken 1990-1991 yılları arasında yabancı dl eğtm ve yönetm yapısı üzerne ncelemede bulunmak üzere ABD ‘de bulundu. 1991 yılında yne Kurucu Kaymakam olarak yen kurulan Rze Hemşn Kaymakamlığına atandı. Hemşn Kaymakamlığı görev sırasında yaklaşık br yıl süre le Rze Pazar İlçes Kaymakamlığını vekaleten yürüttü.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. İzmit Haber editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Angela Merkel kendini karantina altına aldığını duyurdu

Almanya Başbakanlık Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendini karantina altına aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir